Menu
Booking.com

Zabytki i atrakcje turystyczne Bydgoszczy

Pomimo, że w żadnej fachowej klasyfikacji ośrodków turystycznych Bydgoszcz - nie posiadając wyjątkowych obiektów - nie występuje jako miasto szczególnie atrakcyjne, to jednak znaleźć można tu kilka zabytków, które mają znaczenie, jednak w skali nie większej niż regionalna.

Okolice Bydgoszczy

Bydgoszcz położona jest w północno- zachodnim krańcu Kujaw.
Do najciekawszych miejsc turystycznych
w okolicy należy Koronowo, Ostromecko, Lubostroń.

O nas | Kontakt

Bydgoski Serwis Turystyczny www.turystyka.bydgoszcz.pl jest prezentacją Bydgoszczy pod kątem jej walorów stanowiących przedmiot zainteresowania turysty i mogących stanowić cel jego podróży. Misją Bydgoskiego Serwisu Turystycznego jest rzetelne oddanie rzeczywistości i faktów decydujących o stopniu atrakcyjności turystycznej Bydgoszczy (stopień ten został ustalony na podstawie kryteriów wymienionych tutaj). Naszą rolą nie jest czynienie miasta atrakcyjnym tylko poprzez przekoloryzowaną, pustą reklamę, ale poprzez podanie faktycznych informacji.
Kompleksowo i systematycznie prezentujemy bazę tych atrakcji turystycznych miasta i najbliższych okolic, budzących uwagę turysty. Serwis zawiera szerokie informacje, począwszy od historii miasta, przez swoisty spacer po zabytkach, atrakcjach, ciekawych obiektach, muzeach, galeriach oraz restauracjach i hotelach.
 
 
tel. 53 822 45 94
e-mail: biuro@turystyka.bydgoszcz.pl
Kierownik zespołu Bydgoskiego Serwisu Turystycznego Bartosz Pocharski
 
Formularz kontaktowy

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione