Menu
Booking.com

Zabytki i atrakcje turystyczne Bydgoszczy

Pomimo, że w żadnej fachowej klasyfikacji ośrodków turystycznych Bydgoszcz - nie posiadając wyjątkowych obiektów - nie występuje jako miasto szczególnie atrakcyjne, to jednak znaleźć można tu kilka zabytków, które mają znaczenie, jednak w skali nie większej niż regionalna.

Okolice Bydgoszczy

Bydgoszcz położona jest w północno- zachodnim krańcu Kujaw.
Do najciekawszych miejsc turystycznych
w okolicy należy Koronowo, Ostromecko, Lubostroń.

Zwiedzanie Bydgoszczy

 
Dla zdecydowanej większości Polaków Bydgoszcz jest miastem nieznanym, niewyróżniającym się specyficznymi cechami. Wiele osób nie ma żadnych spontanicznych skojarzeń, tym bardziej skojarzeń dotyczących tematycznie atrakcyjności turystycznej czy wydarzeń historycznych, a więc cech decydujących o tożsamości i wyjątkowości miasta (>).

Chociaż faktycznie brak jest w Bydgoszczy miejsc unikatowych i wyróżniających się w szerszej skali, brak wysokiej rangi atrakcji wzbudzających największe zainteresowanie, dla których ściągałyby rzesze turystów z dalekich stron (>), to jednak posiada Bydgoszcz swoje miejsca reprezentacyjne i urokliwe. Nie mamy wprawdzie licznych i cennych zabytków, monumentalnej architektury, unikatowych dzieł sztuki jak ma Kraków, Wrocław, Toruń czy Gdańsk, nie mamy wielkiej, burzliwej historii i namacalnych śladów po niej, nie mamy setek tysięcy turystów i całej gospodarki turystycznej, to jednak mamy miejsca i obiekty, które mogą zainteresować osoby odwiedzające Bydgoszcz. A na wycieczce z naszym przewodnikiem pokażemy, że jednak jest co oglądać w Bydgoszczy!
 

Jak zwiedzać Bydgoszcz?

Samodzielne zwiedzanie zależy oczywiście od zainteresowania turysty oraz jego przygotowania do zwiedzania. Dla włóczykija najlepsza będzie spontaniczna wędrówka ulicami i walory widokowe: oglądanie mijanych miejsc, budowli i oczekiwanie, co nowego wyłoni się na narożnikiem.
Ci, którzy chociaż ogólnie zaplanowali sobie trasę zwiedzania najważniejszych atrakcji Bydgoszczy, powinni poświęcić na to kilka godzin. Najlepszym sposobem będzie wędrówka piesza, bo po pierwsze nie ma tu dużych odległości, po drugie nie trzeba martwić się o parkowanie samochodu, a po trzecie - tak jest po prostu przyjemniej.
Zorganizowane zwiedzanie z przewodnikiem jest natomiast najbardziej efektywne i jednocześnie najbardziej efektowne.

Co zwiedzać w Bydgoszczy?

 
   
 

Zwiedzanie z przewodnikiem

 
   

 

 
 

Wydrukuj sobie przewodnik

Oto dajemy Ci wygodny, dobry i tani sposób na samodzielne poznanie Bydgoszczy. Jeśli nie interesuje Cię zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, jeżeli chcesz rozłożyć sobie tempo i czas zwiedzania miasta na dowolne etapy i poświęcić poszczególnym miejscom różne stopnie uwagi - wydrukuj ten przewodnik i samodzielnie podążaj do miejsc, które on opisuje.
Jednak pamiętaj - nie będziesz miał komu zadać dociekliwego pytania na trasie w przypadku, gdy coś zaciekawi Cię szczególnie...
 
 

Wydrukuj sobie przewodnik