Menu
Booking.com

Zabytki i atrakcje turystyczne Bydgoszczy

Pomimo, że w żadnej fachowej klasyfikacji ośrodków turystycznych Bydgoszcz - nie posiadając wyjątkowych obiektów - nie występuje jako miasto szczególnie atrakcyjne, to jednak znaleźć można tu kilka zabytków, które mają znaczenie, jednak w skali nie większej niż regionalna.

Okolice Bydgoszczy

Bydgoszcz położona jest w północno- zachodnim krańcu Kujaw.
Do najciekawszych miejsc turystycznych
w okolicy należy Koronowo, Ostromecko, Lubostroń.

Bydgoszcz. Zwiedzanie z przewodnikiem

Planujesz wyjazd do Bydgoszczy? Przejeżdżasz przez Bydgoszcz? Skorzystaj z naszej propozycji i poznaj miasto zwiedzając je z licencjonowanym, profesjonalnym przewodnikiem!

Proponujemy dwie trasy zwiedzania, które obejmują wszystko to, czym Bydgoszcz może się pochwalić. Zwiedzanie nie zajmuje wiele czasu, jest formą niemęczącego spaceru, a na pewno jest dobrym sposobem na dostrzeżenie tych miejsc, które samodzielnie zwiedzane nie wzbudziłyby pewnie większego zainteresowania, albo w ogóle umknęłyby uwadze.

Wędrując z nami poniższymi trasami poznasz dogłębnie i szczegółowo Bydgoszcz i jej miejsca.

Zwiedzanie z przewodnikiem Bydgoszczy:

trasa 1:

Stare Miasto i Wyspa Młyńska

 

Zwiedzanie z przewodnikiem Bydgoszczy:

trasa 2:

Bydgoszcz XIX-wieczna

::  Czas zwiedzania: do 1,5 godz.
 
::  Cena (jęz. pol.): 289 zł
(w połączeniu z trasą 2: 389 zł)
 
::  Forma zwiedzania: spacer
  ::  Czas zwiedzania: do 1,5 godz.
 
::  Cena (jęz. pol.): 289 zł
(w połączeniu z trasą 1: 389 zł)
 
::  Forma zwiedzania: spacer
W czasie tej wycieczki z przewodnikiem zwiedzamy najstarszą część Bydgoszczy - Stare Miasto lokowane w 1346 r. tuż przy zamku założonym chwilę wcześniej przez króla Kazimierza Wielkiego. Poznamy w jakim celu zamek został zbudowany, kto następnie nim władał i dlaczego dziś nie ma już żadnego śladu po nim, a także co wspólnego miał on z Krzyżakami, pomimo, że zamek, jak i miasto nie należały do państwa krzyżackiego.
Na trasie nie zabraknie oczywiście pomnika założyciela miasta, najstarszego i najcenniejszego zabytku Bydgoszczy - gotyckiej fary, być może zaszczyci nas swoim ukłonem mistrz Twardowski z Krakowa, a na pewno spotkamy się z akrobatą przechodzącym przez Brdę.
Zanim dotrzemy na Wyspę Młyńską poznamy dawne portowe nabrzeże Bydgoszczy i dowiemy się dlaczego zaborca pruski wybudował Kanał Bydgoski.
  Czy faktycznie jedne z najlepszych przykładów architektury secesyjnej w Polsce znajdują się w Bydgoszczy? Przekonać się o tym będzie można spacerując z naszym przewodnikiem po Śródmieściu Bydgoszczy, które powstało w czasie zaboru pruskiego. Odwiedzimy najbardziej reprezentacyjne w Bydgoszczy miejsca, jak np. plac Wolności otoczony wyróżniającymi się i bogato zdobionymi kamienicami z przełomu XIX i XX w., dowiemy się przede wszystkim dlaczego właśnie w tym okresie Bydgoszcz rozwijała się najintensywniej w swojej całej historii i dlaczego wtedy powstało w Bydgoszczy tak wiele budowli.
W czasie wędrówki dostrzeżemy zapewne wiele detali i usłyszymy ciekawostki o nich. Dotrzemy do reprezentacyjnego Potopu, będzie okazja sfotografować się z Marianem Rejewskim, znanym kryptologiem, który w czasie II wojny światowej złamał szyfr niemieckiej Enigmy, a także z nieodzianą kobietą w parku...

 

Zwiedzanie Bydgoszczy z przewodnikiem organizuje Bydgoski Serwis Turystyczny:
  e-mail: biuro@turystyka.bydgoszcz.pl

  tel. 53 822 45 94