Menu
Booking.com

Zabytki i atrakcje turystyczne Bydgoszczy

Pomimo, że w żadnej fachowej klasyfikacji ośrodków turystycznych Bydgoszcz - nie posiadając wyjątkowych obiektów - nie występuje jako miasto szczególnie atrakcyjne, to jednak znaleźć można tu kilka zabytków, które mają znaczenie, jednak w skali nie większej niż regionalna.

Okolice Bydgoszczy

Bydgoszcz położona jest w północno- zachodnim krańcu Kujaw.
Do najciekawszych miejsc turystycznych
w okolicy należy Koronowo, Ostromecko, Lubostroń.

Do Torunia w 40 minut koleją

Koniec remontu. Teraz do Torunia dojedziemy w 45 minut

Zakończył się remont linii kolejowej łączącej Bydgoszcz z Toruniem. Dzięki inwestycji wartej ponad 220 mln zł podróż pomiędzy oboma miastami potrwa około 45 minut

Przed rozoczęciem prac na przejazd trzeba było poświęcić nawet 70 minut, a pociągi musiały zwalniać do 30-40 km/godz. Teraz będą mogły rozpędzać się do 120 km/godz. W niedziele zmienia się rozkład jazdy pociągów i składy jeżdżące pomiędzy Bydgoszczą Główną a Toruniem Głównym będą poruszały się już z docelową prędkością i czasem przejazdu.

Składy TLK, które nie zatrzymują się pomiędzy miastami, przejadą trasę w mniej więcej 42 minuty. Dwie minuty dłużej spędzą w pociągach pasażerowie pociągów TLK, które zatrzymują się na stacjach Bydgoszcz Leśna, Bydgoszcz Wschód i Solec Kujawski. Z kolei zwykłe pociągi Regio zatrzymujące się na wszystkich stacjach na pokonanie trasy Bydgoszcz - Toruń będą potrzebowały ok. 51 minut.

2014-02-24 za: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz