Menu
Booking.com

Zabytki i atrakcje turystyczne Bydgoszczy

Pomimo, że w żadnej fachowej klasyfikacji ośrodków turystycznych Bydgoszcz - nie posiadając wyjątkowych obiektów - nie występuje jako miasto szczególnie atrakcyjne, to jednak znaleźć można tu kilka zabytków, które mają znaczenie, jednak w skali nie większej niż regionalna.

Okolice Bydgoszczy

Bydgoszcz położona jest w północno- zachodnim krańcu Kujaw.
Do najciekawszych miejsc turystycznych
w okolicy należy Koronowo, Ostromecko, Lubostroń.

Park w Myślęcinku z nową atrakcją

Na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku powstaje kolejna atrakcja. Wkrótce będzie można wejść do wnętrza domu postawionego… do góry nogami.

„Dom do góry nogami”, który wykonany będzie z drewna w naturalnych rozmiarach, powstanie w Parku Rozrywki od strony ul. Hipicznej. Na wzór pierwowzoru w kaszubskim Szymbarku i innych podobnych powstałych ostatnio w Polsce, odwiedzający będą  mogli tu za opłatą wejść do środka budynku, w którym sufit jest podłogą, a podłoga sufitem. Domek do góry nogami będzie dostarczał ciekawych wrażeń odwiedzającym. Nie dość, że będzie stał fundamentami do góry, to jeszcze ustawiony będzie z ukosa. To wszystko spowoduje, że część  odwiedzających może mieć problem z utrzymaniem równowagi. Poruszając się wewnątrz tego budynku często ma się wrażenie chodzenia pod górę.  Inwestorem jest firma Auto Marek Bis. Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec.

18-04-2015